Naujoji Arkada > Naujienos > Jiesios piliakalnio laiptų įrengimo darbai
  • Posted by: admin

Jiesios piliakalnyje prasidėjo laiptų įrengimo darbai, tad vieta taps patogesne ir labiau lankoma. Čia turėtų atsirasti ir informaciniai stendai. Kauniečiai pastebėjo, jog vienoje lankytinų Kauno vietų pasirodė darbininkų. Paaiškėjo, kad darbininkai Jiesios piliakalnį, dar vadinamą Napaleono kalnu, padarys patogesnį ir dar labiau traukiantį turistus.

Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas informavo, jog šio mėnesio pradžioje pradėta įrenginėti laiptus, vedančius į Jiesios piliakalnį. Iki šiol į kalną buvo galima užlikti tik paprastu takeliu, kuris po lietaus pažliugdavo, tačiau po visų atliktų darbų bus gerokai patogiau užkopti į šią vaizdingą Kauno vietą ir pasigrožėti atsiveriančia Nemuno panorama.

Kultūros paveldo skyriaus vedėjas informavo, kad 2017 m. šio skyriaus užsakymu, savivaldybės įmonė „Kauno planas“ parengė laiptų į Jiesios, Veršvų ir Eigulių piliakalnius įrengimo techninius projektus, o šiemet buvo paskelbti viešųjų pirkimų konkursai ir prasidėjo realūs darbai.

„Laiptai gaminami iš impregnuotos medienos, tvirtinimams dėl ilgaamžiškumo naudojamos metalinės konstrukcijos. Taip pat šio piliakalnio viršutinėje aikštelėje ir šlaituose jau pašalinta dalis menkaverčių želdinių, atveriant apžvalgos taškus“, – apie vykstančius darbus komentavo S.Rimas.

Jis pridūrė, jog ant Jiesios piliakalnio bus įrengti informaciniai stendai. Tai yra Prancūzijos ambasados iniciatyva, skirta supažindinti su 1812 m. Napoleono kariuomenės persikėlimo per Nemuną operacija. Laiptų į Jiesios piliakalnį statybos darbus vykdo viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė „Naujoji Arkada“. Darbus planuojama baigti iki šių metų pabaigos.

Skaityti daugiau: https://www.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/jiesios-piliakalnis-taps-draugiskesnis-pradeti-rengti-laiptai-885416